top of page
20220203_0357_Original 2.jpg
20JJ1129_279_fotoJarekJõepera.jpg

Minust

Vanus: 29

Kaal: 79 kg

Pikkus: 184 cm

Lasketabavus: 83%

Laskesuusatamisega tegelenud 15 aastat

Õpin Tartu Ülikoolis majandusteadust

Juunioride Euroopa meister 2014, pronks 2014, 2x hõbe 2015

2x Noorte Olümpia hõbemedalist 2012

Noorte MM hõbe, pronks 2013

Maailmakarikasarja hõbemedal paarissegateates 2020

DSC01370.jpg

Saame tuttavaks!

Lühidalt

Olen 29-aastane Võrust pärit laskesuusataja.

Olnud Eesti koondises (noor-juunior-täiskasvanu) 13 aastat.

Omandan Tartu Ülikoolis bakalaureuse kraadi majandusteaduses.

Noorte OM 2x hõbe 2012

Noorte MM hõbe ja pronks 2013

Juunioride Euroopa meister ja pronks 2014

Juunioride MM hõbe, pronks 2015

Esimene kokkupuude laskesuusatamisega

Esimene kokkupuude laskesuusatamisega toimus  minu mäletamist mööda 7-aastasena, kui minu isa, toonane laskesuusatamise koondise peatreener, võttis mind suvel Otepääl toimunub laagrisse kaasa. Olime lasketiirus ning kui sportlased läksid järjekordsele jooksuringile metsa sisse, võttis paps puupaku, pani selle laskematile külili ning võttis Roland Lessingu relva ning toetas selle paku peale. Mina ronisin püssi taha ning ainult sihtisin ja tulistasin. Kõik märgid kukkusid :) 

Võib öelda, et mina olen laskesuusatamise sees üles kasvanud. Minu lapsehoidjateks olid selleaegsed koondislased, sest lõunapausi aja meeldis suuremaid "kiusata" - nii nagu ülemeelikud lapsed ikka teevad :D 

Kui otsustasin, et tahan saada parimaks.

Olin 12-aastane, kui minu parim sõber tuli mulle Tallinnast Võrru külla. Sain teada, et ainult üheks päevaks, sest tal algab järgmine päev Kurgjärvel, Haanjas spordilaager. Kuna tahtsin nii väga sõbraga koos olla, helistasin isale, et palun uuri, kas mul oleks ka võimalus homme laagrisse minna, sest ma nii väga tahan. Polnud isegi oluline, mis sporti seal tehti, lihtsalt juhtus nii, et sõber käis Nõmme Spordiklubi suusatamise trennis. Mu isa teadis sealt üht treenerit hästi, sest oli olnud ka tema enda treener - Tõnu Pääsuke. Kuigi algselt läksin sõbraga Tõnu abikaasa Aita hoolealuseks, tuli Tõnu laagri alguses ja teatas mulle elu lõpuni meelde jäävad sõnad: ,,Sinust saab laskesuusataja, sest sinu isa oli laskesuusataja". 

Okei, kui treener nii ütleb, mis mul selle vastu saab olla.

Selle laagri lõpus toimus Otepääl laskejooksu võistlused (jooksed 1km ringi ja relv ootab mati peal, et saaksin lamades lasta püsti märki). Sain oma esimesel võistlusel viienda koha, AGA kuna medaleid anti meie vanuses kuuele parimale, siis see tunne, et sain kaela medali oli väga magus.

Igatahes, leidsin peale võistlust endale hetke ja otsustasin kindlalt -  kavatsen hakata korralikult treenima ja tulevikus saab minust Eesti parim laskesuusataja!

14 aastat hiljem, hooajal 2019/20 valiti mind esimest korda Eesti parimaks meeslaskesuusatajaks.

Parim laskusuusataja hooaegadel: 2019/20 - 2022/23

Võta ühendust

Aitäh kirjutamast!

bottom of page